Şimdi yükleniyor

ChatGPT: OpenAI’nin Devrim Niteliğindeki Yapay Zeka Platformu Hızla Yükseliyor!

ChatGPT: OpenAI’nin Devrim Niteliğindeki Yapay Zeka Platformu Hızla Yükseliyor!

Teknoloji dünyasının öncüsü OpenAI, San Francisco’da gerçekleştirdiği ilk geliştirici konferansı olan OpenAI DevDay’de, ChatGPT’nin muazzam başarısını paylaştı. CEO Sam Altman’ın açıklamalarına göre, haftalık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan ChatGPT, 2022 yılının sonlarında tanıtıldığından bu yana hızla büyüyor.

ChatGPT, sadece iki ay içinde aylık 100 milyon kullanıcı barajını aşarak, Facebook, Twitter ve Instagram gibi devleri geride bıraktı. Bu başarı, Threads tarafından kısa süre önce kırılsa da ChatGPT, popülerliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, Microsoft’un arama motoru Bing için de kullanılan ChatGPT’nin etkisi, Mart ayında günlük 100 milyon aktif kullanıcıyı aşan bir yükselişe neden oldu.

OpenAI CEO’su Sam Altman, 2 milyondan fazla geliştirici tarafından kullanılan ChatGPT’nin, bu geliştiricilerin yüzde 92’sinin Fortune 500 şirketlerinde çalıştığını da belirtti. Geliştirici konferansında ayrıca, GPT-4 Turbo ve GPT Store gibi yeni özelliklerin de tanıtıldığını ekleyelim. OpenAI, ChatGPT ile yapay zeka dünyasında yeni bir çağın başladığını gösteriyor.

Share this content:

Yorum gönder