Şimdi yükleniyor

Uzayda Serbest Dolaşan NASA Çantası ve Heyecan Verici Yeni Uzay Platformu!

Uzayda Serbest Dolaşan NASA Çantası ve Heyecan Verici Yeni Uzay Platformu!

“NASA’da heyecan verici bir olay yaşandı! Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) gerçekleştirilen bir tamirat esnasında, iki NASA astronotu el çantasını uzaya düşürdü. Astronotların kontrolünden çıkan çanta şu anda Dünya atmosferinde serbestçe dolaşıyor. Bu olay, gökyüzündeki cisimler arasına beklenmedik bir katılımı temsil ediyor.

uzay-el-cantasi-iss-1024x576 Uzayda Serbest Dolaşan NASA Çantası ve Heyecan Verici Yeni Uzay Platformu!

Jasmin Moghbeli ve Loral O’Hara isimli astronotların elinden kaçan NASA çantasını, Dünya’nın 500 km üzerinde dolanan bir nesne olarak bir dürbünle gözlemleyebilirsiniz.

Gökbilimciler, karanlık bir gökyüzüne teleskop veya dürbünle bakan herkesin bu çantayı görebileceğini belirtiyor. Uzmanlar, çantanın önümüzdeki haftalarda atmosfere gireceğini ve 100 km yükseklikte parçalanacağını tahmin ediyor.

uzay-astronot-el-cantasi-kayboldu-e1699702357176-1024x574 Uzayda Serbest Dolaşan NASA Çantası ve Heyecan Verici Yeni Uzay Platformu!

Ayrıca, NASA’nın çanta ile ilgili verileri yörünge veritabanına işlediği ve uzay çöplerine dikkat çektiği bilgisini eklemek isterim. Bu ilginç olayın ardından NASA, uzaya duyulan ilgiyi canlı içeriklerle besleyen yeni bir platform olan “NASA+”ı tanıttı. 8 Kasım Çarşamba günü başlatılan bu platform, dünya genelinde izleyicilere uzayla ilgili canlı içerikler sunuyor. Detayları kaçırmamak adına bu heyecan verici gelişmeleri takip etmeye davetlisiniz!”

Share this content:

Yorum gönder